Sıkça sorulan sorular

Neden Akbük’ten Yazlık Almalıyım?

Akbük’ten yazlık almak için sebepleriniz saymakla bitmez, şehrin gürültüsünden uzak şirin bir tatil kasabasıdır, çevresi çam ormanları ile çevrili temiz ve bol oksijenli bir havaya sahiptir, imar ve kat izni düşük olduğu için yeşil alan daha fazladır, Hafif eğimli bir arazi yapısına sahip olduğu için hemen hemen tüm evlerin deniz manzarası mevcuttur, sürekli değer kazanan bir bölgedir, Havadaki nem oranı yok denecek kadar az olduğu için özellikle astım hastaları başta olmak üzere, romatizma , şeker hastalarına da iyi gelmektedir.

Akbük’te market sorunu yaşar mıyım?

Elbette yaşamazsınız, Akbük küçük bir tatil kasabası olmasına rağmen bir çok süpermarket markasına ev sahipliği yapmaktadır, beldemizde 2 adet Migros, Kipa, Carrefour, Pekdemir Çiftliği, A101 ve Bim marketleri bulunmaktadır, Ayrıca Akbük’ün en eski süpermarketi olan Akgüller Marketi’de unutmamak gerekir.

Akbük’te sağlık ocağı ve hastane durumu nedir?

Akbük’te tüm nüfusun ihtiyaçlarını karşılayabilecek tam teşekküllü bir sağlık ocağı mevcuttur, Ayrıca 15 dakika mesafede bulunan Didim merkezde ise Devlet hastanesi ve 2017 yılı içerisinde açılması planlanan Egemed Özel Hastanesi’de vardır. Yine Akbük’te bir astım hastanesinin kurulması da Sağlık Bakanlığı’nın proje kapsamı dahilindedir.

Akbük’e gitmek için hangi havalimanını tercih etmeliyim?

Akbük’e en yakın havalimanı Milas-Bodrum havalimanıdır, eğer buraya uçak bulamıyorsanız ikinci tercihiniz ise İzmir Havalimanı olmalıdır.

Havalimanından Akbük’e nasıl ulaşım sağlanır?

Eğer Bodrum havalimanına geliyorsanız, Didim’e Havaş servisi mevcuttur ve Didim’den Akbük’e dolmuş ile gelebilirsiniz.

Ayrıca Didim ve Akbük’te sizin için havalimanına gelip özel olarak transferinizi gerçekleştirecek tur firmaları da mevcut, kapınıza kadar sizi götürecektir.

Üçüncü tercih olarak da havalimanından araç kiralayıp kendiniz de gelebilirsiniz.

Eğer İzmir Havalimanını tercih ettiyseniz.

Yine Söke’ye kadar Havaş servisi mevcut ve Söke’den Akbük’e dolmuş ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otogara gidip Didim Seyahat ile her saat başı Didim Merkeze gelen otobüslerini kullanabilirsiniz.

Yine Didim ve Akbük bölgesinde hava alanı transferi yapan tur firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.

ve yine araç kiralayıp kendiniz gelebilirsiniz.

Akbük’te nerelerde denize girebilirim?

Akbük’ü en popüler yapan özelliklerden biri ise birden fazla halka açık koy ve plajının bulunmasıdır, bu sebeple denize girebileceğiniz bir çok alternatifiniz mevcut. Öncelikle Akbük’ün büyük bir halk plajı mevcut ve kumlu bir sahildir. Ayrıca Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu ve ücretsiz şezlong +şemsiye hizmetinden faydalanacağınız bir çay bahçesi ve yürüyüş parkı mevcuttur, bu park ofisimizin hemen karşısında yer almaktadır ve denize sıfırdır.  Zübeyde Hanım Parkı olarak bilinir. bunun yanı sıra Gülkent sitesi önündeki sahili, Kerem sitesi önündeki sahili ve kumkent sitesi önündeki sahili de kullanabilirsiniz. Özel plaj isterseniz de sahte cennet dediğimiz bölgede özel beach clublar mevcut, sahte cennet’e giderek kullanabilirsiniz.

Akbük’te Su kesintisi yaşanıyor mu?

Akbük’te su kesintisi yaşanıyor konusu çok eskilere dayanan bir dedikodu olup günümüzde geçerliliği yoktur, Akbük Belediyesi’nin lağve edilip, Aydın Büyükşehir’e bağlandıktan sonra Aydın Büyükşehir belediyesinin ilk yaptığı hizmetlerin başında yeni 3 su deposu daha kazandırmak olmuştur. ve bu sayede 4 yılı aşkın bir süredir Akbük’te kesinlikle herhangi bir su sorunu yaşanmamaktadır.

Havası nasıl? Kış aylarında ısınma nasıl sağlanır?

Akbük nemsiz ve ılıman bir havaya sahiptir. bu sebeple sert kışlar yaşanmaz, sert kış yaşanmadığı için bir çok ev klima yada elektrikli ısıtıcılar ile (ufo, radyatör gibi) kış geçiştirilir. Sobaya yada kalorifer sistemine kesinlikle ihtiyacınız yoktur.